+380 (50) 692-99-99
Кейси та факти

Музика допомагає боротися зі стресом: наукове обгрунтування

Фахівці з японського Університету Джунтендо поставили собі за мету вивчити, яким чином музика впливає на організм людини та допомагає боротися зі стресом. Після аналізу попередніх досліджень, присвячених цьому питанню, вони розробили власну систему тестування.

Учасницями експерименту стали 12 жінок у віці від 20 до 40 років, кожна з яких повинна була прослухати 3 композиції різних жанрів: класичну – «Канон Пахельбеля» у виконанні Камерного оркестру Жана-Франсуа Пайяр, заспокійливу – «Харуканару Каге» Юмі Нанацутані, поп- композицію – «Exile Pride – Konna Sekai wo Ai suru tame» японського колективу Exile.

Під час прослуховування випробовувані були підключені до датчиків для вимірювання ритму роботи серця і обсягу кровотоку. Крім того, до початку експерименту, під час і після нього у них вимірювалася температура тіла.

З’ясувалося, що під час прослуховування класичної і заспокійливої музики змінювалася частота серцевих скорочень – учасниці ставали більш розслабленими. Крім того, при прослуховуванні класичного твору зростав обсяг кровотоку, що свідчить про його розслаблюючу дію.

Також було встановлено, що після програвання класичної та заспокійливої музики у учасниць підвищилася температура тіла. Це свідчить про занурення в стан релаксації. Температурне зростання було більш вираженим після прослуховування заспокійливої мелодії.

Результати проведеного дослідження показали, що музика благотворно впливає як на фізичний, так і на психологічний стан людини і являє собою ефективний засіб боротьби зі стресом.